Scurgeri vaginale

Boli cu transmitere sexuala

Postata de carmen_m cu 12 ani in urma.

Buna seara! In urma cu 6 ani am fost operata de fibrom uterin (miectomie cam asa). Acum am mers la un control de rutina. Am facut un egograf trasvaginal – rezultatul ovar drept polichistic. Mi-a dat tratament din a 16-a zi de ciclu si pana in 25-a inclusiv timp de 6 luni sa iau DUPHASTON. Am terminat a doua luna de tratament si de 2-3 saptamani am dureri ovariene si mi-a aparut o secretie galbuie , fara miros. De cand am inceput tratamentul nu am avut contact sexual. Menstruatia este regulata. Sa fie o reactie adversa a tratamentului?

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Simptomele care sugereaza o scurgere anormala sunt:
- scurgere in cantitate mai mare ca de obicei
- scurgere mai aderenta decat de obicei
- scurgere purulenta
- scurgere verzuie, galbuie sau cu striuri sanghinolente
- scurgere mirositoare
- scurgere acompaniata de sangerare, mancarimi, arsuri, roseata

carmen_m

acum 12 ani

am intrerupt tratamentul cu DUPHASTON deoarece nu l-am mai gasit . Se pare ca acesta era cauza scurgerilor si a durerilor mele. Acum este totul in regula. Va multumesc!!