"Sculamentul"

Boli cu transmitere sexuala

Postata de membru223202 cu 11 ani in urma.

Buna ziua.Ajutati-ma si pe mine cu un raspuns,va rog,cei care ati trecut prin asta.Sotul meu are "sculament".Eu pana sa aflu de asta incepusem un tratament cu Augmentin si preventiv am luat Fluconazole si ovule Cervugid sa nu fac,candida.Intrebarea mea este: daca eu fac tratamentul acesta,este posibil sa scap si sa nu fi luat si "sculamentul" aceste?Astept raspunsurile voastre si va multumesc din suflet.

Raspunsuri (6)

popa

acum 11 ani

daca el are si nu te-ai protejat ai si tu. l-a tine poate ca nu se manifesta. tratamentul trebuie sa fie la fel la amandoi. nu incepe tratament cu antibiotice (s-au asteapta 5zile dupa ce il termimi) apoi fa un examen la ginecolog.

gruia

acum 11 ani

am sculament si cum sa scap de el va rog frumos sami spuneti si mie cu sa scap de el va multumesc mult si ast raspunsu

marius

acum 9 ani

iao in gura si vexi cand se excita daca se umfla, daca nu, inseamna ca are sifilis, cautati alt barbat

sami

acum 8 ani

Daca iau antibiotice scap de sculament ca nu stiu da ca ie bn sa iau antibiotice sau sa me rg la d..tor ?

eusiatat

acum 8 ani

Pentru toti cei care sufera de problema asta:
2 injectii ( 1 la 24 de ore) CEFORT 1000
5 zile DOXICILINA ( 1 la 12 ore)
Nu mai incercati fel de fel de alte tratamente.

Bobo

acum 8 ani

Am loat si eu acum 1 luna sculament imi iesea un lichid galbui ca puroi din penis si cand urinam ma ustura, am loat niste medicamente fara sa intreb medicu , nu mai curge lichid acum din penis dar usturimea a ramas , p***aa mea e ca am mai facut sex protejat , acum intrebarea mea este sa merg la doctor sau puteti sa imi spuneti ce sa iau sa imi treaca mersi