Sculament

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Robert9125 cu 11 ani in urma.

Incep prin a spune ca am facut sex neprotejat acum o saptamana...acum vreo 2 zile am observat ceva ciudat....a debutat cu un lichid incolor urat mirositor nu foarte abundent....a doua zi am observat o secretie purulenta la capul penisului(foarte putina ).....tin sa precizez ca nu am usturimi la urinare doar o senzatie anormala,ceva nou.....mancarimi doar in zona parului pubian(sunt ras)...nu foarte jenante......ce credeti ca poate fi????multumesc anticipat

Raspunsuri (6)

Sigada

acum 11 ani

Mergeti la consult la un medic dermato-venerolog pentru evaluarea simptomelor.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este nevoie de un examen obiectiv dermato-venerologic si o analiza a secretiei uretrale pentru stabilirea unui diagnostic.

tepes01

acum 11 ani

Am uitat sa mentionez ca azi e a 3a zi de cand am simtit "disconfortul".

tepes01

acum 11 ani

Am si eu aceleasi simptome, plus in a 3a zi mi sa umflat putin si sa rosit deschizatura uretrei. As vrea sa intreb cat pot sa astept pana merg la medic sa ma verifice fara sa fie periculos ? As merge acum dar nu-mi permit nici un tratament pt 1-2 saptamani. In cazul in care e gonoree, dupa cat timp apar complicatii ?
Multumesc.

Robert9125

acum 11 ani

Salut si sanatate.....dupa ce am citit si m-am tot informat pe fel si fel de site-uri ajunsesem sa am cele mai sumbre scenarii...citisem pe un site ca usturoiul ar fi un bun antibiotic si ajunsesem sa mananc zilinic cate 2 cateti de usturoi...am ajuns la un medic specialist care mi-a dat sa fac o urocultura+bacteriograma...zis si facut...am facut-o(30 lei)la o clinica privata....rezultatele au sosit si bineinteles simptomele au trecut....nu am nimic...am mai ramas doar cu mici usturimi la urinatul de dimineata.....medicul mi-a spus ca nu am nevoie de antibiotic dar pentru orice eventualitate mi-a dat sa iau Uractiv(15lei in farmacie in care e inclus gratuit si un test de urina)sper ca si la tine sa fie la fel ca la mine...te salut

tepes01

acum 11 ani

am fost si eu weekendul asta la medic, cica e ceva infectie gonococica (ceva de genu), mi-a dat 3 zile azitromicica (azitrox) si a zis ca intro saptamana trece. a picat cam prost ca fix acuma am intalnit o fata..ma rog, mai putin important. ideea e ca trece si nu e nimic serios. bafta