sant speriat

Boli cu transmitere sexuala

Postata de abiul cu 13 ani in urma.

am ca o pata foarte mica pe penis ca un cosi poate fi vreo boala venerica

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Daca ai avut contact sexual neprotejat (sau cateodata si protejat, dar mai rar) da, poate fi. Consulta un medic dermatolog.

abiul

acum 13 ani

ms de raspuns

Daniel Grigore

acum 13 ani

daca nu este ca o ulceratie adancita lucioasa si dura, nedureroasa la atingere sau dureroasa, si daca este de un rosu aprins si daca ganglionii din zona inghinala nu sunt mariti vizibil si durerosi la atingere, nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. Oricum o consultatie la un dermato-venerolog nu costa mult si isi poate da seama imediat daca este vorba despre o bts sau doar o problema dermatologica. De asemenea ar putea fi un semn de la o lovitura sau o agresiune fizica.

abiul

acum 13 ani

ms nam nimic mam dus la medic era cred o iritatie orcum mersi de raspuns

Iuli

acum 13 ani

Daniel, nu toate BTS sunt sifilis. Tu descrii numai sifilisul, poate fi si alta BTS. Oricum un consult la dermato e indicat.