sangerari in timpul actului sexual

Boli cu transmitere sexuala

Postata de brownsugar cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Problema mea este ca intalnesc mici pete de sange pe cearceaf dupa actul sexual si nu stiu care ar fi cauza acestora. Credeti ca este nevoie sa consult un medic ginecolog sau imi puteti spune din ce cauza aceste sangerari? Mentionez ca nu am intretinut relatii sexuale fara prezervativ si ca am ciclu regulat in fiecare luna. Din cate am citit pe internet am vazut ca ar putea fi o rana pe col, desi suna grav si sper sa nu fie asta. Exista si alte cauze mai putin grave din care s-ar putea intampla asta?

Multumesc,
Alexandra

Raspunsuri (3)

lacriela

acum 12 ani

Buna!
Eu cand am sangerat asa am avut rana pe col.S-a rezolvat imediat la medic, m-a cauteizat si mi-a dat tratament, nu a fost dureros! Mergi la medic si el iti spune de la ce sunt sangerarile! Sanatate multa!

brownsugar

acum 12 ani

mersi de raspuns, dar la tine cum era sangerai abundent sau doar cateva picaturi ? la mine sunt doar cateva picaturi dar apar la fiecare contact si cineva mi-a spus ca a avut la fel si a fost diagnosticata cu candida. Mi-am facut programare l ginecolog dar este abea saptamana viitoare si as mai fi vrut niste pareri pana atunci . Mersi :)

lacriela

acum 12 ani

Erau doar pete mici si uneori aveam discomfort chiar usturimi...nu e de speriat....se rezolva.....sunt mai multe boli care duc la sangerari....eu de regula la ginecolog imi fac eco , testul Papanicolau si lama.