Rezultate Chlamydia și gonorrhoea nedetectabil?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Utilizator11626592515 cu 2 ani in urma.

Ce înseamnă nedetectabil la cele 2 analize? Că am Chlamydia și gonorrhoea dar sunt in niste parametri atât de mici încât nu se pot transmite, sau proba nu a fost suficienta pentru a putea determina un rezultat pozitiv/negativ sau pot fi ambele variante?

Raspunsuri (1)

Anonim22

acum un an

Deci ma lupt cu acesta de 4 ani si nu scap de ea... incercat vrei 5 tratamente diferite unele chiar le-am repetat.

Eu am chlamydia chiar daca iti iese in teste negativ dar ai penisul urat mirositor usturimi si mancarimi asta inseamna ca mai ai inca infectia.. testele de laborator ... nu sunt foarte precise.
Doar daca ai scurgeri si esti in faza de infectie actua primele 3-4 saptamai fara sa iei antibiotic atunci iti va iesi pozitiv. Cel mai rau este ca am fost la doua profesoare universitare ...una de infectiologie si alta de dermatologie si tot n-am scapat :(