putina usturime la urinare si pete pe capul penisului

Boli cu transmitere sexuala

Postata de simplu12 cu 12 ani in urma.

Acum vrei 2 saptamani am avut un contact sexual cu o persoana care din spusele ei nu mai facuse sex decat odata si de aceia nu mam stresat sa folosesc un prezervativ cu toae ca aveam la mine, a fost foarte ciudat ca imediat dupa actul sexual am simtit un fel de mancarime pe penis si am fugit repede acasa sa ma spal, idea e ca uneori am un fel de durere ''usturime'' la urinare parca ma strange ceva , si in timpul erectiei am un fel de inflamatie pe capul penisului , cateva pete rosiii nimic mai mult am crezut ca e o simpla iritatie dar acuma incep sa ma ingrijorez , imi puteti da cateva sfaturi?

Va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Aceste probleme sunt foarte delicate si sensibile ,dar nimic nu trebuie sa mearga pe cuvant de onoare.Riscul este foarte mare intre persoane necunoscute .
Interesant este disconfortul- senzatia de mancarime pe care ai simtit-o "imediat" dupa actul sexual .Ar trebui un examen la dermato-venerologie. Pana atunci bai caldute cu ceai de musetel si un examen de urina la laborator.

Iuli

acum 12 ani

Haha! Cati ani ai? Multe femei spun "esti al doilea"... Ai luat o BTS. Este inadmisibil sa nu folosesti tu ca barbat prezervativ, chiar si daca e virgina. Daca ramane gravida si te trezesti tatic? Sau te trezesti ca te santajeaza cu treaba asta? Poti avea incredere ca ia anticonceptionale? Caci in afara de aceste 2 metoda alta nu prea exista. Cat despre boli, dupa cum vezi.
Mergi la un medic dermato-venerolog cat mai repede. Este necesar un examen de secretie. BTS-urile lasate netratate sau tratate prost pot da chiar si infertilitate!

MembruMobileApp1508422415

acum 6 ani

Cum stai cu problemele. Am si eu usturimi dupa un contact si nu pot sa ii dau de cap. Te rog sa imi spui cum stai