Punerea gresită a prezervativului pentru 2 secunde- risc de BTS?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Alex cu un an in urma.

Bună ziua, am avut recent un contact sexual protejat, însă înainte de începerea actului (când am încercat să pun prezervativul pe penisul partenerului), am atins capul penisului 2 secunde cu partea greșită. Am realizat imediat problema și am pus apoi prezervativul în mod corect și am finalizat actul sexual. Am fost expus la un risc de a lua o boală cu transmitere sexuală? Menționez că am folosit mult lubrifiant în timpul actului sexual iar prezervativul nu s-a rupt.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/bts_1037