Prostatita sau...?

Boli cu transmitere sexuala Infectie bacteriana Prostatita

Postata de bogdanc1983 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! In urma cu cateva luni am inceput sa am niste simptome care au dus in final la un diagnostic de prostatita acuta etc!
Partenera mea a facut si ea niste analize mai exact o cultura vaginala ca sa vada daca are ceva etc la recomandarea medicului meu!

Mai jos rezultatul la secretia vaginala:

- frotiu cu aspect moderat inflamator, prezente PNM, flora microbiana bacilara, prezente filamente miceliene si filamente leptotrix!

Acum intrebarea mea : este posibil ca din cauza ei sa fi dezvoltat eu o prostatita, tinand cont de rezultatele de mai sus?

Va multumesc frumos!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-prostatei/prostatita-inflamatia-prostatei_593