Probleme

Boli cu transmitere sexuala

Postata de leonard16112661 cu 15 ani in urma.

Salutare sunt nou pe forum si sper sa postez unde trebuie.
Una din problemele cele mai arzatoare este ca de aproximativ 3 saptamani desima spal destul de des dupa maxim 2 ore pe capul penisului imi apare o mazga de culoare alba ca si cum nu m-as fi spalat zile intregi. Am mare nevoie de ajutorul vostru sa imi sugerati cu as putea sa scap de asta.
Nu am alte simptome nu ma doare nimic nu ma ustura nimic doar faptul ca este acolo ma deranjaza foarte tare. Dusuri fac de 2 ori pe zi dimineata si inainte sa ajung acasa cand plec de la pisina

Multumesc mult si astept mesajele voastre

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 15 ani

O sa auzi exact ce nu voiai:)), adica mergi la medic! Trebuie sa-ti faci analize ca sa stii ce este. Ai sta linistit daca cineva de pe forum ti-ar spune ca ai x sau y treaba? Nu cred, cred ca ai sta cu gandul sa nu fie altceva...Deci, chiar daca o fi ceva banal, chiar daca o fi ceva mai serios, nu-i mare lucru sa te duci la analize (poti sa te duci la Institutul cantacuzino, fara programare, direct, daca e cu plata). Stiu ca barbatii sunt mai rusinosi, dar du-te cu gandul ca cine te va vedea, vede 20-30 cazuri similare pe zi! Sanatate si nu te "panasa" cu gandul ca va trece de la sine. Trebuie sa te respecti. Numai bine si sanatate!

Magdalena55

acum 15 ani

cere la farmacie "clotrimazol". Este un unguient, se foloseste dupa spalare cel putin de 2 ori pe zi si fara activitate sexuala cel putin 7 zile. Numai ca ar trebui si partenera ta sa ia tratament.Ea a avut o raceala puternica si este purtatoare.Nu este grav.

Florian Alex

acum 15 ani

Poate fi candida sau alta afectiune. Mergi la dermatolog si totul se va rezolva rapid. Oricum tratamentul, cum a spus si Antidotu, trebuie facut de ambii parteneri iar pe perioada tratamentului ar fi bine sa evitati relatiile sexuale pentru a preveni reinfectarea.