Probleme mari

Boli cu transmitere sexuala

Postata de andrei87 cu 15 ani in urma.

sunt tot eu d at a trecut aproape 2 sapt dar ciclul a venit la data care trebuie insa totusi mai am o nelamurire.nu am luat pilula d adoua zi. dar am auzit o prietena k daca nu iti vine ciclu mult e o sansa sa fi insarcinata. e adevarat?
ciclul cum am spus si mai sus a venit fara intarziere dar nu atat d mult k data trecuta. sa fie vreo problema?Va rog sa imi raspundeti la intrebari. va multumes.

Raspunsuri (1)

andrei178

acum 15 ani

Sincer: nu te poate linisti nimeni de aici, in legatura cu o posibila sarcina. Orice vei citi e relativ, iar stresul tau va dispare numai in doua situatii: ori mergi la un ginecolog, ori iti faci un test de sarcina luat de la farmacie. Daca prima sugestie ti-e neplacuta, desi absolut civilizata, pentru a doua iti trebuie un minimum de efort. Merita, decat sa stai stresata, nu?