prezervativul

Boli cu transmitere sexuala

Postata de wolfmarius cu 11 ani in urma.

Am 15 ani daca ma duc la un magazin pot cumpara un prezervativ?

Raspunsuri (3)

Liviu

acum 11 ani

- Depinde la ce magazin te duci; pentru că nu orice magazin comercializează prezervative pentru adolescenţi.

- Dar ştiu că în Elveţia a fost pusă în vânzare - încă de acum 2 ani - o serie de prezervative de mici dimensiuni* concepute special pentru adolescenţi.
- Numite HotShot, prezervativele au fost realizate ca urmare a unui studiu al guvernului care a arătat că adolescenţii cu vârste fragede nu se protejează atunci când fac sex.
_____________
*) Un prezervativ standard are diametrul de aproximativ 5,2 centimetri, iar cel pentru adolescenţi are diametrul de numai 4,5 centimetri.

ioan

acum 11 ani

Lejer...Supermarket , farmacie, sex-shop, non-stop, benzinarie, alege tu

Petrea Marel

acum 11 ani

Hei eu am 10 ani si mie nu mie frica sa merg la farmacie sai spun ca am nev de el ca ma rugAT unu. Sfat pentru baieti ca sa cumpere prezervative : iti e mai usor sa ceri daca e o gagica si daca te intreaba ca nu ai virsta necesara sa cumperi ii zici ca tea rugat fratele tau sau un prieten de 19 ani si ii ie rusine sa ceara bafta mie imi marge am 12 pakete