pot luat gonoree din must?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de ovidw cu 11 ani in urma.

buna ziua ...acum o luna am baut niste must si seara am avut scaune moi (toata noaptea) a trecut a doua zi cu ceaiuri, urmand o febra puternica de vreo 2 ore 38,6.. Dupa 3 zile au inceput dureri in zona genitala(intepaturi in scrot ,dureri pulsative zona pelvina) pe langa asta ..scurgeri abundente de lichid branzoz,am fost la medici si mi-au dat sa fac urocultura si analize de sange au iesit bune,si astefel nu miau dat nici un tratament ce poate fi?

Raspunsuri (1)

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 11 ani

Nu, gonorea se transmite doar prin contact sexual. Mergi la un consult la dermoto-venerolog si solicita si un examen bacteriologic al secretiei uretrale.