Pot avea viermișori în organul genital ?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de MembruMobileApp1514769207 cu 6 ani in urma.

În urma unui contact sexual anal cu prietena mea am observat pe organul genital câțiva viermișori albi foarte micuți, aceștia pot afecta cu ceva organul genital dacă ajung înăuntru? , și dacă da, ce pot face?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Parazitoze/oxiuroza-enterobioza_552

marian.stoica

acum 5 ani

Si de ce ai facut acest "contact anal" ? Crezi ca a fost util ? Inainte de a practica asa ceva , tu nu ai stiut ca anusul este ultima terminatie a intestinului gros,pe care se evacueaza materiile fecale in urma digestiei ? Ai avut curaj sa faci asa ceva ?
Nu te-ai gandit ca peretii anusului si ai rectului sunt foarte subtiri, si se pot fisura si sa-i cauzeze leziuni grave prietenei tale ? Si ii poti pune sanatatea in pericol ? Nu mai vorbesc ca se pot lua tot felul de BTS>