Posibila infectie urinara

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Musat Vlad cu 10 ani in urma.

Buna ziua! In urma cu 4 zile am intretinut raporturi sexuale cu o fata...am facut p***aa sa nu ma protejez in timpul sexului oral. Dupa doua zile am inceput sa am usturimi in timpul urinarii, am inceput sa iau Cuminol...aceasta e a doua zii cu Cuminol si tot nu scap de simptome ( ce-i drept s-au mai diminuat ). Astept raspuns multumesc !

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Eficienta tratamentului antibiotic se observa dupa 48-72 de ore. Puteti utiliza timp de 2-3 zile antiinflamatoare ( de ex diclofenac, sau flamexin, etc) pentru ameliorarea senzatiei de usturime, Dupa terminarea tratamentului este bine sa efectuati sumarul de urina.

PopVioA

acum 10 ani

Ai facut examen de urina ? Trebuie examen de urina si apoi dc e cazul urocultura pt a vedea ce tip de bacterie e. Si apoi mergi cu rezultatul la medicul de familie. Uneori trece numai cu antibiotice de ex. Zinat