pete rosii pe capul penisului

Boli cu transmitere sexuala Balanoposthitis Epididimita cu transmitere sexuala

Postata de steauagiurgiu cu 14 ani in urma.

va salut.am si eu o problema cu aceleasi pe rosii pe capul penisului,dar mie cateodata i-mi apar si pe pielea penisului.am avut contact neprotejat cu prietena mea si a doua zi mi-au aparut multe pete,am observat k dupa fiecare contact i-mi apar iar.acum un an si ceva am mai avut ceva de genul asta si am fost la un medic si mi-a prescris niste pastile si un unguent lomexin si acum dupa ce mi-au aparut iar mi-am dat cu acel unguent si i-mi dispar in cateva zile,dar dupa ce am contact iar cu prietena mea apar iar.as vrea sa stiu si eu din ce cauza e sau daca e de la mine sau de la ea si daca pute-ti sa-mi prescrieti si mie niste medicamente ceva,si as vrea sa stiu si eu daca e ceva grav k sunt ingrijorat rau,vreau sa stiu ce sfat i-mi dati sa consult un medic sau ma ajutati dumneavoastra sa scap de problema asta.va multumesc cu rescpect cristi si astept nerabdator un raspuns

Raspunsuri (108)

enigel27

acum 14 ani

cristi cred ca ar trebui sa o trimiti pe prietena ta la un ginecolog iar pana afla prietena ta ce are foloseste prezervative.

silvia

acum 14 ani

Poate esti alergic la ... ceva de la prietena ta. Nu trebuie sa fie neaparat bolnava, ci sa nu fiti compatibili. Mergi la dr, la dermatologie ori la urologie.

jose

acum 14 ani

exact aceasi problema am avuto si noi dar am gasit un raspuns .de aproape 2ani ne confruntam cu aceste pete ,cand treceau cand apareau din nou.la un moment dat dat miam facut toate analizele posibile si nu aveam nimic .pe urma am fost cu sotul meu la nefrologie si in urma analizelor sa. constatat ca are prostatita cu streptococ asociat.te sfatuesc sa mergi si tu.se poate trata.(jose)

corina

acum 14 ani

cred ca ai penisul prea mare pentru prietena ta si ca o consecinta ii atingi pelvisul cu varful penisului

IonVasile

acum 14 ani

Faceti amandoi examen al secretiei si al urinei (urocultura) insotite de antibiograma (daca este cazul). Pe durata tratamentului protejati-va local cu prezervativ pentru ca vindecarea sa fie completa.

iuly

acum 13 ani

buna mi-au aparut si mie niste pete pe penis si pe cap peste tot aproape dar unele sunt mai mici altele sunt mai mari oare ce sa fie o boala ceva?

CATALIN

acum 13 ani

ASA ESTE BAI BAIETI. E : CANDIDA, CARE APARE SI O TRATEZI CU CANESTEN CREMA APLICAL LOCAL LA BAIETI SI OVULE DE CANESTEN PENTRU FETE, FARA CONTACT SEXUAL NEPROTEJAT MACAR 10 ZILE.

jovany

acum 11 ani

CATALIN......esti sigur ca cu CANESTEN dispar petele rosii de pe penis:D?

jovany

acum 11 ani

Catalin de o saptamana ma fac cu crema CANESTEN....nu da rezultat...ce sa fac?

Valeriu

acum 13 ani

Mie mi se pare ca intr-o relatie apare la cineva astfel de pete, este ca o dereglare a microflorei, deci cineva i-l inseala pe celalat

Alex

acum 11 ani

cum adica.....ïl inseala ? prin sex ?

marius bogdan

acum 13 ani

as avea si eu o intrebare , nu e legata de boli dar as dori un raspuns inainte de a lua niste medicamente, pt marirea penisului sunt bune medicamentele VIMAX sau altele la vare se fac reclama ???? adica isi fac efectul ???? astept un raspuns va ,ultumesc anticipat

Iurik

acum 13 ani

Buna.....am shi eu problema....preietena mea a fost virgina cind am avut prima oara relatii sexuale cu ea...si mia aparut shi mie pete pe virful penisului..am deja 4 zile shi ele nu trec...ce ma sfatuiti???

anthhhh

acum 13 ani

si prietenul meu a avut aceeas problema dar exista o crema numita travogen intr-o zi au disparut

robotel

acum 12 ani

e cea mai buna crema , cred ca au facuto special pt asta

anonim

acum 13 ani

buna. am avut candida iar dupa ce m-am tratat cat trebuia, tot mi-or mai ramas niste pete foarte slabe rosii si niste dungi ca niste fulgere pe pielea din interior si e putina lipicioasa, iar dupa o consultatie la un medic dermatolog specialist si cu ani grei in spate mi-a spus ca nu mai am nimic si chiar mi-a facut si analiza si o iesit ca nu mai am candida.... dar dupa am observat ca in urma unui contact protejat, pe penis apar pete rosii si buburuze rosii mici de la sperma... lucru care nu exista pana acuma recent.... ma puteti ajuta cu un sfat? multumesc.

anonim

acum 13 ani

salut am si eu o problema acum vreo sapt am avut contact cu prietena mea si acum vreo 2 zile neau aparut la amundoi nijte puncutlete mici rosii mie la baza capului penisului iar ei pe margiea vaginului sunt in nr de 2 la mn iar la ea 2 sau 3 pete ... problema e ca ne cam ustura putin pe amundoi ce ar putea fi? poate ne putetzi ajuta cu un sfat cv...ms

anonim

acum 13 ani

mie miau aparut petele rosii ieri,am 13 ani si de 3 ani nu am avut contact sexual,deci ma poate ajuta cineva????

anonimm

acum 13 ani

mama ce au ajuns copii din ziua de azi auzi la el "
de 3 ani nu a mai facut sex si are 13 ani"!

haus

acum 13 ani

salut.am si eu o problema:in urma cu cateva zile am facut sex cu iubita mea,a treia zi pe ea a inceput sa o usture cand se urina si ii curgea un lichid albicios,iat mie mia aparut niste punctulete rosii pe capul penisului.oare, ce este?cum se trateaza?ptr ca ne e rusine sa mergem la doctor.va rugam, asteptam raspuns

Pag 1 din 6