pete rosii pe capul penisului IRITATIE?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de unbaiat321 cu 12 ani in urma.

prima oara mi-a aparut o pata rosie dupa un sex protejat(dar mi-a facut si oral neprotejat,eram ametit) ok nu am dat importanta a trecut a 2 zi.Dupa alt contact mi-a aparut aceiasi pata.Iar nu am dat importanta,a trecut a 2a zi.Ultimul contact a fost neprotejat si eram ametit spre beat...evident nu simteam prea mare placerea dar am continuat si incepea sa ma doara ca numai puteam dar eu vroiam sa ejaculez,intr-un final m-am oprit ca nam mai putut(nici nu am ejaculat) si m-am dus la baie si am vazut 2 pete rosii..rosu inchis pe capul penisului.Nu am dat importanta..mi-au trecut,dar azi iar mi-au aparut acele pete si nu am avut nici un contact..nu ma mananca,nu am scurgeri nu ma deranjeaza cu nimic.Ce as putea sa am?!

Raspunsuri (45)

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru a primi un răspuns competent la întrebarea d-vs este indicat să consultaţi un medic dermatolog care va stabili un diagnostic doar după efectuarea unui consult fizic (ar putea fi vorba de o boală transmisibilă sexual - BTS, pentru care ar fi indicat un consult cât se poate de rapid, deoarece netratată o eventuală BTS poate duce la complicaţii)

ionut

acum 12 ani

sg

unbaiat321

acum 12 ani

dar prima pata o am cam de 1 an,daca ma uit atent se vede dar foarte putin,BTS e grav?

unbaiat321

acum 12 ani

nu prea m-as duce la medic..imi este si rusine,dar eu am impresia ca este iritatie deoarece am cam fortat si la primul si la ultimul...la amandoua nu am ejaculat din cauza ca eram ametit,zic ca este iritatie deoarece ma cam durea dupa un moment dat penisul cand faceam sex dar continuam si imi trece durerea..abea a doua oara cand ma durea ma opream

ana

acum 12 ani

buna...am o problema,nu am semtomele de gonoree doar doar scrgele albe sunt foarte tare si mirosul nui placut,dar in rest nu ma supara nimic...iar pe sotul meu il mininca foarte tare....spunetii varog ce sa fac si ce poate sa fie?

Kinetoterapeut Delia Petre

acum 12 ani

Cel mai probabil este candida, este o ciuerca care se ia, dar se poate dezvolta si in anumite conditii specifice ei, imunitate p***a, administrarea unor medicamente, urgent la medic pentru ca luati unul de la celalalt, tie iti poate face un frotiu din secretie vaginala, iar tratamentul este recomandat pentru ambii parteneri,

costica

acum 11 ani

ar trebui sa te scarpine doar sotul, dar tu.....

unbaiat321

acum 12 ani

ana te rog frumos scrie in alta parte,de preferat sa creezi tu.Mersi

Astept raspuns la intrebare.Multumesc!

Kinetoterapeut Delia Petre

acum 12 ani

BTS inseamna boli cu transmitere sexuala. Te sfatuiesc sa te adresezi unui medic, exista unele boli, in anumite stadii de evolutie toate simptomele dispar. Pacientul crede ca nu mai are nimec, cand, de fapt lucrurile se agraveaza, iar partea grava se manifesta intr-un stadiu f avansat. Nu trebuie sa te jenezi sa mergi la un consult, pentru asta sunt medicii, daca nu vroiau sa vada un pacient dezbracat se faceau mecanici sau ingineri si se uitau la un motor. Este meseria pe care ei si-au ales-o , iar adevarata frumusete a meseriei ii face sa vada dinciolo de un individ dezracat, doar la cateva simptome indicate, care pot fi o banala iritatie ei ii activeaza circuitele in creier si fac legaturi cu zeci de boli. Medicii se afla intr-un cabinet sa ii ajute pe oameni, sa ii sfatuiasca, Si apoi macar de ar fi doar o banalitate, tu platesi o consultatie , medicul are din ce trai , si tu esti un om al timpurilor moderne, ne documentam, ne sfatuim, nu facem sex cu camasa pe noi sa nu ni se vada bubele si tinem capul in pamint pentru ce am facut. Curaj si multa sanatate!

unbaiat321

acum 12 ani

dar si de la un oral sa se poata lua vreo boala..era o fata ingrijita.

Multumesc frumos pentru raspuns.

Kinetoterapeut Delia Petre

acum 12 ani

Si tu esti un baiat ingrijit, dar altcineva poate lua ceva de la tine spunand ca tu esti un baiat ingrijit, deci a fi ingrijit inseamna sa mergi si la medic cand ceva nu pare a fi tocmai normal, nu este suficient sa te speli si sa ai haine dragute si parfumate. A merge la un consult de rutina tine si de respectul fata de propria persoana. Capul sus, cand un individ uman face sex, trebuie sa-si asume faptele, se poate intampla oricui, important e sa te tratezi din timp, si nu uita, pana atunci: sex protejat, nu doar pentru tine, ci si pentru partenerele tale

unbaiat321

acum 12 ani

Ok,am sa imi fac timp sa ma duc la medic..mai intai sa caut sa vad unde gasesc.

Multumesc mult pentru raspunsuri si MULTA SANATATE!

Kinetoterapeut Delia Petre

acum 12 ani

dermato veneice, mai simplu este la particular, nu te vede multa lume, daca te vede un cunoscut in zona ii spui ca ai o alergie pe piele de la niste shaorma...., si dupa ce ti-am facut planul si pentru ce e mai rau, totul pare 90% rezolvat. astept vesti

unbaiat321

acum 12 ani

da,sa gasesc particular in orasul in care sunt eu.

Multumesc,am sa revin cu vesti intr-o saptamana cred.

Kinetoterapeut Delia Petre

acum 12 ani

nu ai spus din ce localitate esti...

unbaiat321

acum 12 ani

pe privat se poate sa va spun?ca n u vreau sa ofer detalii aici ca exista o posibilitate sa mai vada cineva..

Kinetoterapeut Delia Petre

acum 12 ani

nici o veste noua?

IONUT

acum 12 ani

SI MIE MI`AU APARUT BUBE ROSI PE CAPUL PENISULUI SI NU STIU CE SA FAC .ULTIMA OARA CAND AM FAC SEX NEPROTEJAT MI`A CURS SI SANGE :| CE SA FAC ???

membru221115

acum 11 ani

am niste bubite rosii pe penis dar fara sa ma doara sau sa ma manance sau mai grav sa curga sange... ele apar doar in timpul actului sexual atat iar dupa incetarea actului sexual in 7-8 ore ele dispar si penisul ramane curat ...ns ce ar putea fi ?

sica

acum 11 ani

Prima si prima data pune mana pe carte si invata sa scrii corect.Dupa aia,mai vezi tu ce trebuie sa faci.Eventual,mai spala-te si tu si barbata-tu!

Pag 1 din 3