pete rosii in jurul organului genital , a penisului. ce pot sa fac ?

Boli cu transmitere sexuala Chlamydia Infectia gonococica Herpes Infectii Sifilis Tricomonaza
+4
Vezi toate grupurile

Postata de membru329089 cu 6 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Cornel, am 22 de ani si am o problema legata de organul genital. Asadar, cu ceva timp in urma mi-au aparut niste pete rosii nu pe organul genital, dar in jurul acestuia, adica pe piele. Astfel am decis ca e ceva legat de igiena si am inceput sa ingrjesc mai intens partea acesta. Ulterios peste un timp aceste pete nu au disparut, ba mai mult au inceput sa apara si mai multe. Vreau sa imi dati un sfat de la ce este asta, si cum as putea sa o tratez? este o boala ceva sau ce ? Si vreau sa precizez ca sunt virgin , adica nu am avut contacturi sexuale cu nimeni, din cauza anxietatii avute pana la 21 de ani. Multumesc si astept raspunsul dvs mersi,.

Raspunsuri (2)

Dr. Corneliu DOBRE

acum 6 ani

Pentru clarificarea descrierii trimite o fotografie clara a leziunilor prin E-mail la 075dermato@ adresa_web_filtrata
Cu stima,
Dr. Corneliu DOBRE

Utilizator21569230283

acum 4 ani

Si eu am aceiasi problema, am cateva pete rosi spre alb la baza penis-ul-ui de 1 luna de zile