pete rosi pe penis

Boli cu transmitere sexuala

Postata de cosmina martin cu 11 ani in urma.

buna ziua.
de vreo 2 zile la prietenul meu i-a aparut niste pete rosii pe capul penisului si vreau sa stiu si eu ce inseamna si daca se transmite???????

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Raspunsul il veti obtine in urma consultului de specialitate ( dermato-venerologie).

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 11 ani

Este vorba de o balanita (inflamatie/infectie a mucoasei glandului penian). Poate avea mai multe cauze, dar cel mai adesea este candidozica. Daca cauza este infectioasa se transmite prin contact sexual. Este necesar un consult la dermatolog si un examen microscopic al secretiei de la nivelul santului balanopreputial.

cosmina martin

acum 11 ani

si aceasta infectie se face doar la barbati sau si la femei?????