O simpla intrebare.

Boli cu transmitere sexuala

Postata de zita127264 cu 15 ani in urma.

Daca intretin relatii sexuale cu o singura persoana,suntem expusi riscului de a ne infecta cu o oarecare boala venerica? As dori un raspuns cat mai repede posibil pentru ca este o intrebare care ma macina de ceva timp.Multumesc

Raspunsuri (6)

Dorina6899908

acum 15 ani

Daca si cealalta persoana are acelas principiu,atunci totul este OK. Fidelitatea in cuplu este principala problema.

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Daca partenerul are deja o boala venerica, te poti infecta, desigur.
Dar, cum ti-a zis si Katy, daca stii ca partenerul nu are nici o boala si este fidel, atunci nu ar trebui sa-ti faci griji. Exista insa si BTS, care se transmit si prin folosirea lenjeriei in comun si a hainelor, prin alimente si apa contaminate, nu doar pe cale sexuala.
Numai bine.

bila21

acum 14 ani

nu o inteleg pe simona166 BTS inseamna boala cu transmitere sexuala in care intra si goroneea cum am specificat si eu in intrbarea mea. cum este posibil sa iei aceasta boala daca stiu bine ca nici eu si nici el nu am sarit gardul? cum este posibil ca intr-un interval de 2 zile sa ti se agraveze boala?

mari

acum 14 ani

bila21 este posibil ca tratamentul sa nu fie cel corect sau boala sa fi fost foarte avansata.iar de luat...tu bagi mana in foc pt tine dar esti fff sigura de el?

bila21

acum 14 ani

el se jura si cred. e disperat
nu stiu ce sa mai zic toate oalele sau spart in capul meu.
as mai putea sa fac vreun control in timpul menstruatiei?

mari

acum 14 ani

nu bila21.in timpul menstruatiei nu ai cum.