O PATA GALBENA

Boli cu transmitere sexuala

Postata de madutz21 cu 12 ani in urma.

buna ziua tuturor.am o problema...acum 5 luni si jumatate am avut contact sexual dar am folosit prezervativ.la ceva timp dupa,nu mai stiu exact cat mi-a aparut o pat galbena pe testiculul drept care ma mananca si se decojeste pielea.totodata pielea pare mai groasa in zona respectiva.datorita serviciului nu am avut putut sa ajung la un medic specialist si nici nu voi putea ajunge pentru inca 3 luni.va rog mult sa ma ajutati daca stiti despre ce este vorba si daca stiti cum se poate trata ca sunt tot mai speriat pe zi ce trece.va multumesc din suflet

Raspunsuri (1)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Poate fi o modificare de tip eczema sau micoza, dar ar trebui vazut de catre un dermatolog. Puteti aplica un emolient local (cicalfate- Avene) 1-2 aplic/zi si pentru 7-10 zile o crema combinata gen pimafucort . Daca nu dispare mergeti la medic.