Nesseria gonorrhoeae

Boli cu transmitere sexuala

Postata de laviniuu cu 12 ani in urma.

Buna ziua. acum 3 saptamani am observat pete albe/galbui pe lenjerie si o usturime in timpul urinarii. disperat am fugit la urologie am facut analize pe lamela si pe betisor. mi-a iesit "strptococ agalacticae - prezent" mi sa dat tratament pe 7 zile de levofloxacina 1tableta pe zi, dupa ce sa terminat tratamentul nimik nu sa schimbat m-am intors la medic mi-a spus ca nici o problema mai repetam o data tratamentul inca 7 zile. dupa terminarea tratamentului, nici un rezultat acelasi simtome. ma intorc iarasi la medic si a vrut sa repete tratamentul dar nu am fost de adcord pt lipsa rezultatelor. i-am spus sa imi dea altceva ca astea nu au nici un efect. am repetat analizele si mi-a iesit: Neisseria gonorrhoeaee (prezumtie pe frotiu) PREZENT. Colorat : Frotiu inflamator

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

În urma decelării Neisseria gonorrhoeaee va trebui instituit tratament antibiotic, dar stabilit numai de către un medic şi în urma efectuării unei antibiograme (pentru determinarea antibioticelor cu efect asupra tulpinii bacteriene decelate)