Nelamurire

Boli cu transmitere sexuala

Postata de laola cu 13 ani in urma.

Oare masturbarea e un pacat?:))

Raspunsuri (10)

taina pacatului

acum 13 ani

Numai daca are orgasm.

laola

acum 13 ani

intrebam daca eu ma masturbez,fac un pacat?

Iuli

acum 13 ani

Un pacat fata de ce? De cine? Daca esti o persoana religioasa, din cate stiu religia ortodoxa nu accepta asa ceva (asa cum nu accepta nimic - metode contraceptive, avort, sex premarital, sex oral etc etc). Alte religii nu au ceva impotriva (asa cum de ex in religia musulmana sexul oral e permis insa sexul normal in timpul menstruatiei este interzis). Altfel, masturbarea este un pas normal in sexualitatea unui tanar care il ajuta sa se cunoasca si sa se pregateasca pentru viata sexuala cu un partener. Atata timp cat masturbarea nu este practicata excesiv, nu are consecinte fizice sau psihologice.

laola

acum 13 ani

apoi am intrebat si eu ca atunci cand actionez totdeauna-mi merge prost.Ar fi cazul sa ma opresc cred :))))))))

Iuli

acum 13 ani

E psihic. Te simti vinovat si functionezi prost in alte activitati in acest motiv sau sunt pur si simplu p***ancidente pe care le asociezi cu masturbarea. Iti spun eu ca nu au legatura. Dar desigur nu te obliga nimeni sa te masturbezi daca nu doresti, daca ai convingeri religioase in acest sens, daca iti impui sa nu etc. Oricum lichidul seminal va fi eliminat singur, in somn (prin polutii nocturne), daca tu nu eliberezi acea tensiune care se acumuleaza. Deci este ok in ambele sensuri.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

laola

acum 13 ani

buna buna afirmatie.Alta parere?

Auditor

acum 13 ani

De fiecare data cand te masturbezi Dumnezeu omoara o pisica mica si pufoasa!

laola

acum 13 ani

adica........o viata?

Labarulnr1

acum 7 ani

Am doua iubite si totusi dau p***a zilnic de 6-7 ori