Negi la baza penisului

Boli cu transmitere sexuala

Postata de membru237145 cu 11 ani in urma.

Buna ziua, de cateva luni de zile mi s-au format deasupra la baza penisului niste negi sa le zic asa, se intind pe latimea bazei penisului pe aproximativ 3 cm,initial nu le-am dat importanta pentru ca nu ma deranjeaza,dar am inceput sa ma interesez pentru ca ma deranjeaza estetic, am fost la dr. dermato-veneric si mi-a dat sa fac niste analize R.P.R si T.P.H.A care tin de detectarea sifilisului, totusi tin sa precizez ca penisul nu are nici o problema,pete,umflaturi,sau alte leziuni,acei negi fiind doar la baza penisului, momentan doctorul mi-a dat ISOPRINOSINE si urmeaza sa ma duc sa fac analizele acelea legate de sifilis.ma sperie totusi aceste lucruri pentru ca in luna martie a anului 2012 am facut sex neprotejat si recunosc ca a fost greseala mea,de la acea persoana ma gandesc sa fi patit asa ceva,

Raspunsuri (4)

membru237145

acum 11 ani

am uitat sa precizez ca am cumparat si condyline pentru aceasta problema dar nu l-am folosit ca nu prea am stiut cum.in pachet sunt niste paletele din plastic dar nu stiu cum se foloseste,se pune paleta pe neg si se toarna din sticluta pe neg? sau se baga paletuta in sticla si dupa se aplica pe neg?

quasar

acum 11 ani

se baga paletuta de plastic in sticla si se aplica pe neg

divad

acum 11 ani

e posibil sa ai HPV.

membru237145

acum 11 ani

dr dermatolog mi-a dat isoprinosine si condyline sa ma dau cu el 1/zi 3 zile pe saptamana si sa ma duc la control peste 3 saptamani,am auzit de acest condyline ca ustura in draci, am dat prima data nam simtit nici o usturime, nici nu prea stiu exact ce cantitate se da