Negi genitali

Boli cu transmitere sexuala

Postata de membru255834 cu 10 ani in urma.

De ceva timp mi-au aparut negi in zona genitala mai multi in zona penisului, nu am dor nici nu am niciun fel de simptom. Problema e ca si prietenei mele iau aparut dar ea are usturimi si mancarimi, pe zi ce trece eii dar si mie mi se fac mai multi. Ce e de facut ?

Raspunsuri (2)

Dr. Corneliu DOBRE

acum 10 ani

Daca leziunile sunt asemanatoare cu cele din fotografii:
http://www.075dermato.ro/2010/09/vegetatii-veneriene.html
va adresati medicului dermato-venerolog cu experienta in tratarea acestei boli prin curetare sau radio-electro-coagulare. Evitati autotratarea cu produse ce se elibereaza fara reteta ( OTC ) din farmacie. Veti ajunge mai tirziu la medic si leziunile in acest timp se vor dezvolta.
075dermato

Dr. Corneliu DOBRE

acum 10 ani

Daca leziunile sunt asemanatoare cu cele din fotografii:
http://www.075dermato.ro/2010/09/vegetatii-veneriene.html
va adresati medicului dermato-venerolog cu experienta in tratarea acestei boli prin curetare sau radio-electro-coagulare. Evitati autotratarea cu produse ce se elibereaza fara reteta ( OTC ) din farmacie. Veti ajunge mai tirziu la medic si leziunile in acest timp se vor dezvolta.
075dermato