Negi genitali

Boli cu transmitere sexuala

Postata de membru232209 cu 10 ani in urma.

In urma cu 4-5 luni mi-a aparut un neg in zona genitala . iar dupa o luna au aparut mai multi dar si pe, penis . am incercat verolit dar au disparut si au reaparut . De data asta mai multi ( 15-16) Ce tratament as putea urma?

Raspunsuri (2)

Dr. Dan Raica

acum 10 ani

Buna ziua,

Dupa descriere pare a fi o condilomatoza vaginala (infectie cu HPV). Exista metode diferite de tratament. Consultati un specialist pentru eliberarea acestuia!

O zi buna!

Mirela Constantin

acum 10 ani

sfatul meu este sa nu mai stai si sa mergi la ginecolog. negii pot aparea si in zona anala si HPV-ul este foarte contagios. incearca sa nu intretii relatii sexuale cu cineva in situatia asta nici chiar cu prezervativ, se ia chiar si asa. Eu iti recomanda pe dl. dr. Haradja de la Donna Medical Center. e foarte bun si are rabdare sa explice tot ce vrei sa stii.