negi genitali

Boli cu transmitere sexuala

Postata de ciuf21 cu 12 ani in urma.

Buna, acum 6 luni am intretinut o relatie sexuala neprotejata. Dupa aproximativ 2 luni mi-au aparut cativa negi genitali. Am folosit DUOFILM , iar negii respectivi au disparut. Nu dupa mult timp , au aparut in alte locuri . Cum ii pot trata ca sa dispara?

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

in primul rand ar trebui identificata afectiunea pe care o aveti. frecvent acei negi au sursa virala si in ciuda tratamentului pot continua sa reapara, dar corect ar fi sa mergeti la un consult dermato-venerologic sau chiar ginecologic(unde vi se va recomanda si un test Papanicolau pentru identificarea HPV) pentru identificarea corecta a afectiunii.
pentru mai multe detalii despre condiloamele genitale, va recomand si acest articol:
//sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/verucile-sau-condiloamele-genitale_9027

va urez o zi buna