negi genitali si adenopatie inghinala

Boli cu transmitere sexuala

Postata de cristiancluj2012 cu 9 ani in urma.

Buna ziua, am 35 de ani

In urma cu 4 zile m-am prezentat la un doctor dermatolog cu niste negi genitali , au fost electrocauterizati, dupa 24 de ore de la interventie am observat o umflatura mica de cca max 2 cm in lungime si grosime pana in 1 cm in partea inghinala stanga -am presupus ca e un ganglion, am revenit la doctor iar acesta mi-a spus ca nu e cazul sa imi fac probleme mi-a pus un diagnostic de adenopatie inghinala si mi-a prescris un un unguent si un antiobiotic si sa revin daca nu dispare in 3 zile
este normal sa se intample asa ceva ?? intradevar zona unde a fost facuta eelectrocauterizarea se vindeca mai greu fiind si sub gland. ce parere aveti ??
Multumesc

Raspunsuri (1)

cristian2012

acum 9 ani

Nici o parere ?? Inca nici o schimbare. Am luat antibioticul 5 zile, mi-am facut si o ecografie....iar de acolo am aflat ca este un ganglion cu caracter begnin de origine inflamatoare, cu dimensiunea de 15 mm/7mm. Cam in cat timp revin la normal (ma gandesc ca au aparut in urma traumei...alte semne de infectie genitala nu am...precizez ca zona nu e vindecata complet).