Miros urat al penisului

Boli cu transmitere sexuala

Postata de bogdan52 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am o problema cu penisul: in urma cu aprox. 1 luna au aparut niste bubite mici dupa un contact sexual neprotejat(iubita ia anticonceptionale, si nu a fost prima data cand am facut-o) pe cap, si o secretie albicioasa si urat mirositoare.Secretia a disparut in aproximativ o saptamana, insa a ramas mirosul.Ma spal foarte des, dar degeaba.Ma puteti ajuta, va rog?

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

in general orice miros urat si orice modificare a secretiilor din respectiva zona inseamna infectie. ac***a in vedere contextul, poate fi vorba despre o infectie prin transmitere sexuala.
tratamentul cel mai probabil va consta intr-un antibiotic, totusi acesta trebuie recomandat de catre un medic in urma unui consult de specialitate (din pacate aceste boli nu pot fi diagnosticate si nici tratate prin intermediul internetului, si nici nu se recomanda tratarea lor cu medicamente aflate din cautarile de pe internet, deoarece tratamentul incorect sau lipsa acestuia, pot duce la complicatii, uneori grave).

va urez o zi buna

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

pentru mai multe detalii despre acest tip de infectii va recomand si urmatorul articol:
//sfatulmedicului.ro/boli-cu-transmitere-sexuala

mihai

acum 10 ani

buna
exact aceleasi simptome le am si eu, ce tratament ti sa recomdat?