mancarime pe canalul penisului si cateodata usturime la urinare

Boli cu transmitere sexuala

Postata de boby693 cu 11 ani in urma.

Acum 3 saptamani am avut un contact sexual neprotejat cu o fata , atat vaginal cat si oral ! La cateva zile dupa acel contact am inceput sa simt o mancarime de-a lungul canalului penisului , iar din cand in cand usturime la urinare ! Vreau sa precizez ca nu am nici un fel de scurgeri sau pete pe penis! Am nevoie de un sfat din partea dumneavoastra urgent ! Va multumesc !

Raspunsuri (12)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Poate fi vorba de o infectie urinara; pentru asta ar trebui sa efectuati un sumar de urina si o urocultura si eventual un consult urologic.

Utilizator21579394222

acum 4 ani

tocmai intimpin aceasta problema au trecut 7 ani are cineva o solutie?

anonim

acum 10 ani

Salut.recent am inceput sa simt si eu mancarimi de-a lungul canalului dar mancarimile apar doar cand ating, apoi cand incep sa ma scarpin devin din ce in ce mai intense.te tog, daca poti sa imi spui cum ai scapat si ce anume a fost..din descrierea ta pare a fi cam aceeasi chestie

Utilizator21538993878

acum 5 ani

Salut , aceeasi problema pot spune ca exista si la mine , am inteles ca nu ar fi vorba de vreo boala sau ori ce altceva , totul tine de o infectie care se ia datorita contactelor sexuale .. Aceasta problema tine de uterul vaginal a anumitor probleme ce nu au fost tratate la timp , fapt ce mai tarziu aparea aceasta infectie care acum avem tot felul de mancarimi si usturimi dupa urinare ,

Antonio

acum 9 ani

In urma unui contact sexual noral si normal la circa 3 zile au aparut mancarimi usturimi si o secretie abundenta pe canalul urinar al penisului.
In urma multor analize desi secretia era abundenta nu a iesit nimic la analize.

Am facut tratament cu Unidox timp de 2 luni in care 2 saptamani luam 1 pastila pe zi si 2 saptamani pauz .

Secretiile au trecut dar am ramas cu usturimi reduse si cu mancarimi insuportabile.

Am facut toate analizele ce puteau fi facute am facut chiar si o spemograma si nimic numai incompetenti in tara asta, unu nu este capabil sa spuna ce am.

Am postat aici in speranta ca cineva care a patit ca mine si a reusit sa se trateze ma indruma intr-o directie anume.

MembruMobileApp1508422415

acum 6 ani

Salut Antonio aceeasi problema o am eu de circa 9 luni si analize si tratamemte fara izbanda. Daca mai esti si ai rezolvat te rog spune cum. Merci

marius

acum 9 ani

infectie urinara pe naiba sa dea in voi de nebuni..exact asa sunt si eu.cred ca am 2 ani de cand am aceasta problema si am facut 1000000 de analize si nici un diagnod castic concret..medicii astia trebuie spanzurati ,ptr ca nu cre sunt normali la cap

secret

acum 8 ani

Eu am aceasi problema de 3 ani de zile usturimi și mancarimi pe canal am consultat o gramada de medici și o gramada de tratamente și în final continui cu aceasi problema Dacă ai găsit vreun tratament te rog sa îmi zici și mie nu știu ce sa mai fac

geo

acum 8 ani

Cel mai bun spital este cel de boli infectioase si tropicale din Bucuresti.Consultati medicii de aici cu toata increderea.

MembruMobileApp1508422415

acum 6 ani

Ai gasit rezolvarea? De 5 luni sunt in aceeasi situatie si analize fara numar antibiotice la fel dar rezultatul usturimi continuie

Utilizator11527709368

acum 5 ani

Buna ziua , nici un raspuns nimic ? Si eu am aceasi chestie . Mancarimi pe canalul penisului din varf pana se termina lungimea lui , daca incerc sa ma “scarpin” mncarimie devin mai intense si cand urinez ma ustura. Un raspuns cu ce ar putea sa fie , si un tratament ?

Utilizator21528030300

acum 5 ani

am minkarime in kanalul dela penis de 2 zile in urma nu stiu ce posa fiba asta nu kurge nimik dar cind ma urinez am oliaka de usturime