mai multa informare

Boli cu transmitere sexuala

Postata de ramona_mona cu 15 ani in urma.

S-au facut modificari site-ului iar aceste intrebari postate nu sunt scrise de mine....eu am avut postari cu subiecte diferite,sunt convinsa ca s-au facut greseli,doar cea cu glanda tiroida este postata de mine.

Raspunsuri (2)

vlad26

acum 15 ani

Stiu ca durata de viata a spermatozoidului depinde de mediul in care acesta va fi ejaculat. De exempul, daca mediul este acid, durata de viata este scurta, pana la cateva secunde, iar daca mediul de viata este mai alcalin, aceasta se poate prelungi pana la cateva ore bune. Daca sperma atinge vaginul (indiferent de mod) exista riscul unei saricni nedorite.

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
O sarcina poate sa apara si fara penetrare, in timpul unui joc erotic, daca din intamplare sperma ajunge in vagin. In mediul ambiant, spermatozoizii pot trai circa cateva ore, functie de temperatura si alte conditii de mediu.
Numai bine.