Iritatie?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de pacino2006 cu 11 ani in urma.

Buna seara, vreau sa precizez ca mi-au aparut niste pete de culoare rosie in zona inghinala si pielea este crapata de aproximativ 2 saptamani, chestia este ca in urma cu vreo 10 luni mi-a aparut acelasi lucru si am fost la Dermatolog si mi-sa spus ca este o iritatie a mea si nu am de ce sa imi fie frica, sa fie doar o simpla iritatie? vreau sa precizez ca a aparut doar in partea stanga si atunci si acum, as dori sa stiu daca este nevoie sa merg de urgenta la un doctor si as dori si o recomandare unde, sau daca pot pune o poza daca va puteti da seama mai usor, multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Afectiunile dermatologice pot semana intre ele, desi poate sa nu fie vorba despre acelasi diagnostic. Cel mai bine este sa va adresati unui medic dermatolog ptr. certitudine.