Iritatie pe penis

Boli cu transmitere sexuala

Postata de sonia0606 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,acum 1 saptamana am intretinut relatii sexuale neprotejat cu o persoana pt care a fost prima data.Dupa 2 zile sa masturbat si a observat ca la putin timp dupa asta ia aparut o iritatie pe capul penisului.Acum nu stiu ce sa cred,daca iritatia a aparut din cauza masturbarii sau din cauza ca a fost prima data pt el sau chiar din cauza ca as putea avea eu o infectie tip candida.Eu nu am nimic,nici o mancarime,nici o usturime,nici o iritatie nimic si totusi iritatia aia a aparut.De 3 zile el a inceput sa foloseasca Nidoflor dimineata si seara si se pare ca incepe sa se treaca,dar ne este frica sa mai facem asa si urmatoarea data,fara prezervativ,pt ca nu avem nici cea mai mica idee de unde provine iritatia.Va rog sa ma ajutati cu un sfat ceva....Va multumesc...

Raspunsuri (1)

Adi

acum 10 ani

Buna ziua, nu vreau sa fie perceput gresit raspunsil meu, dar iritatia de tipul acela poate aparea din cauza transpiratiei tale sau a lui, prafului, a unui articol de imbracaminte nou sau a alti factori. Incercati sa va igienizati foarte bine cu apa si sapun atat inainte cat si dupa actul sexual / masturbare. Spun asta pentru ca am avut si eu o mini iritatie care a trecut in cateva zile si a fost din cauza transpiratiei de peste zi.