iritatie/blande pe penis

Boli cu transmitere sexuala

Postata de ion8ladon cu 11 ani in urma.

mi-a aprut o iritatie pe penis si ma mananca de la usor spre moderat, m-am spalat cu solutie de apa si bicarbonat, am dat cu nidoflor si nimic, nu am avut alte partenere in afara de viitoarea sotie...in mare se manifesta cu o inflamare a penisului sub preput( devine rosu si apar mancarimi), la prima vedere nu se vede, cand decalotez apare "minunea". va multumesc anticipat pentru sfat.

Raspunsuri (1)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Poate fi vorba de o candidoza , aplicati nizoral crema 2 aplic. /zi, 7-10 zile combinat cu o crema reparatorie , de ex. Cicalfate (Avene ), 1 aplic/zi; daca nu se amelioreaza in 3-5 zile e bine sa consultati dermatologul.( fara contacte sexuale neprotejate in timpul trat.).