Intrebari despre herpesul genital. Diferenta dintre HSV1 si HSV2.?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de MembruMobileApp335897 cu 6 ani in urma.

Buna ziua!

In urma unui contact sexual neprotejat cu prietenul meu mi-au aparut la 2 zile niate bubite pe labii. In prima faza acestea seamana cu niste basici dupa care se sparg. De asemenea, si lui i-a aparut o bubita pe capul penisului si avea usturimi. In urma a numeroase insistente am aflat ca i s-a facut sex oral neprotejat de catre o p***atuata. In principiu, presupun ca este herpes. Ac***a in vedere modul de transmitere credeti ca este hsv 1 ? Daca este hsv 1 oara imi vor mai aparea episoade herpetice in zona genitala? Ce analize sa fac si cand?

Multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Corneliu DOBRE

acum 6 ani

Pentru inceput testati-va amindoi la un laborator pentru HSV 1 si HSV 2.
Cu stima,
Dr. Corneliu DOBRE
075dermato@ adresa_web_filtrata