intarziere ciclu

Boli cu transmitere sexuala

Postata de gina2207 cu 10 ani in urma.

Buna, am o nedumerire, mi-a intarziat mentruatia 6 zile ac***a in vedere ca de obicei imi vine la timp luna trecuta in 9 aprilie,iar luna aceasta ar fii trebuit pe 7 mai, de obicei nu intarzie decat poate o zi, imi vine fie mai devreme fie mai tarziu dar doar cu o zi. Mentionez ca am 26 ani, am intretinut relatii sexuale neprotejat, mi-am facut si un test de sarcina insa a iesit negativ, oare ar putea fii o sarcina ?stari de rau nu am, doar o mica raceala dar fara durere de gat sau febra si nu am pofta de mancare.Astept un rasp, va multumesc

Raspunsuri (1)

Mirna

acum 10 ani

Testul de sarcina se face dupa cel putin 2 saptamani de la ultimul contact. Si doar beta HCG cantitativ este concludent care se obtine prin analiza de sange.