infectie

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Florentina92100217 cu 15 ani in urma.

O infectie la nivelul uretrei poate afecta erectia? De cateva saptamani am dureri in zona uretrei si erectia pe care o avem inainte, in special diminetile, acum a disprut? Precizez ca sotia mea a descoperit de curand este purtatoare a streptococului grup B. Sunt constient ca am si eu aceasi infectie.Sa fie asta cauza problemei mele?
Va multumesc si astept un raspuns

Raspunsuri (3)

Nora5

acum 15 ani

Buna
va sfatuiesc sa mergeti la doctor pt analize si tratament.Este posibil ca infectia sa va afecteze si erectia.
Numai bine

adrian524127653

acum 15 ani

buna!sunt unele bacterii care care la femei nu au nici un efect adica nu le provoaca nici cea mai mic simptom iar la fel se intampla si la barbati sunt bacterii sau ciuperci care nu le agraveaza cu nimic sanatatea iar dupa un contact sexul se transmite la femei si pot avea grave probleme.cel mai bine este sa mergi la un control este posibil sa ai o simpla raceala sau este posibil sa ai ceva mai mult.doar doctorul iti poate da un raspuns si un tratament adecvat.Si cel mai bine ste sa mergi cat mai repede ca sa nu ai suprize apoi.Iti doresc multa bafta!

Dorina6899908

acum 15 ani

Streptococul de grup B este o bacterie care se gaseste in flora saprofita a organismului [in vagin,regiunea perianala ]si care nu este periculoasa pt. adultii sanatosi. Daca la adulti nu este asociata cu nicio afectiune [aici se poate include si problema de erectie sau, usturimile de care vorbeste sotia, care ar putea avea o alta cauza ] si este deseori trecuta cu vederea , la nou nascut poate deveni periculoasa deoarece provoaca infectii grave. Cred ca ar fi bine sa faceti amandoi un alt set de analize,s-ar putea sa fie vorba de o cu totul alta infectie. Dar pt. o eventuala ,viitoare sarcina,este f. bine sa fie tratata aceasta bacterie.