Infectie Trichomonas

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Alina.MIhaela cu 12 ani in urma.

Buna seara ! As dorii sa stiu daca partenerul meu , dupa ce a fost infectat cu trichomonas si a urmat tratament de la medicul specialist , mai este purtator de parazit ? Adica in urma unui contact sexual neprotejat , as fi putut primi acel parazit ?

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 12 ani

Daca in urma tratamentului are un rezultat [la analiza] negativ,inseamna ca este vindecat,dar daca nu exista aceasta certitudine..............

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

intr-o infectie cu transmitere sexuala este necesar ca ambii parteneri sa urmeze tratament, timp in care se recomanda evitarea contactelor sexuale atat timp cat este prezenta simptomatologia si inca o saptamana dupa aceea.

mary pirvu

acum 9 ani

la urina se depisteaza tricomonas?