Infectie Cu Chlamydia?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Utilizator11629712293 cu 2 ani in urma.

Partenera mea a fost diagnosticata cu chlamydia dupa contact sexual neprotejat. Am luat acelas antibiotic, urmeaza sa imi fac analizele necesare astazi, ei insa i-a iesit din nou pozitiv. Intrebarea mea este: Daca mie imi iese rezultatul negativ, trebuie sa iau in continuare antibiotic (doxiciclina)? Faptul ca nu am luat pastilele in acelas timp are vreo legatura cu faptul ca ea este inca pozitiva? Eu n am avut niciun simptom.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/chlamydia-trachomatis-boala-cu-transmitere-sexuala_1001