infectie col uterin

Boli cu transmitere sexuala

Postata de lidia59 cu 12 ani in urma.

rezultatul analizei culturii de col este infectie cu e coli sensibil ampicilina sulbactam.acum sunt in tratament cu levofloxacin de 3 zile.ce fac? itrerup tratamentul ?e coli este rezistent la ampicilina,amoxicilina,acid nalidixic,norfloxacin,ciprofloxacin,colistin

Raspunsuri (1)

laura

acum 12 ani

Mergi la medic,sa-ti spuna ce ai de facut,daca ramai asa sau iti schimba tratamentul..dar eu zic sa il iei pe acesta in continuare,este destul de bun si apoi sa refaci analiza la o sapt dupa ce le-ai terminat..si nu mai lua inainte sa stii ce ai ,antibiotic..