Infectia cu tricomonas (tricomonaza)

Boli cu transmitere sexuala

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

acesta infectie se poate transmite si fetitelor ?

Raspunsuri (6)

marius404

acum 16 ani

se transmite copiilor la nastere de catre mama infestata si de obicei provoaca probleme cum ar fi conjuctivita.se trateaza si trebuie sa stiti ca boala poate exista ani multi fara sa fie depistata deoarece nu are simptome decat in cazuri rare

comentarii utilizatori

acum 15 ani

este posibil ca eu sa nu am nici o simptoma dar sa am acesasta bacterie numita Tricomonas??

comentarii utilizatori

acum 15 ani

m-am tratat de tricomonas asa cum mi-a prescris medicul si anume cu atrican si nu mi-au disparut simptomele(scurgeri si arsuri in timpul urinarii)e posibil sa am alta boala?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

MAMA MEA A FOST DIAGNOSTICATA CU ANEMIE SEVERA.A FOST INTERNATA IN SPITAL SI IN URMA ANALIZELOR FACUTE PRINTRE UNELE MEDICAMENTE I S-A FACUT SI B12 FIOLE.AS DORI SA STIU DACA ACEST MEDICAMENT ESTE CANCERIGEN SAU NU CA ASA AM AUZIT DE LA MAI MULTE PERSOANE SI DREPT SA VA SPUN MA SPERIE ACEST GAND. VA MULTUMESC ANTICIPAT.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mama este bolnava de atrofiere cerebrala difuza ,as dori sa stiu daca pot sa o internez acolo si care sunt cerintele si ce acte imi trebuie

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am omatusa bolnava de b a,nu sint lacuri in centrele de asistenta sociala iar cele private nu sint penru oamenii de rind .matusa are o pensie de 900 ingrijitori personali nu gasesti nimeni nu se baga la asa o boala ,va rog spuneti_mi ce sa fac?e singura nu are copii la mine nu vre sa stea daca este lasata singura umbla de la un capat la altu al bucurestiului se rataceste ,avem nevoie de centre de ingrijire cu costuri conform pensiilor . inca o data .ajutor.