HSG

Boli cu transmitere sexuala

Postata de mariandreita cu 14 ani in urma.

POT FACE HISTEROSALPINGOGRAFIE DACA AM VAGINITA MICOTICA( CANDIDOZA ) ?AM INCERCAT NENUMARATE TRATAMENTE SI NICI UN REZULTAT .MULTUMESC .

Raspunsuri (1)

IonVasile

acum 14 ani

Histerosalpingografia este o metoda de diagnostic (radiologica). Nu te ajuta in rezolvarea candidozei. Ar fi de ajutor sa faci un examen al secretiei (examen micologic) insotit de fungigrama pentru a stii exact la ce antimicotic este sensibil candidoza in cazul dvs. si sa faceti tratament tintit.