HPV

Boli cu transmitere sexuala

Postata de emy91 cu 8 ani in urma.

Buna seara!!!Am 24 de ani si am fost depistat cu virusul HPV! Mi s-a recomandat Condyline si Isoprinosine! Crede-ti ca o sa imi fie de folos?pot scapa de virus!va rog sa ma ajutati!

Raspunsuri (10)

alina.cristina

acum 8 ani

Buna Emy! si mie mi s-a recomandat acelasi lucru in urma cu 3 ani.Din cate stiu eu, virusul HPV poate sa dispara din cauza unui sistem imunitar foarte puternic sau poti trai toata viata cu el.Isoprinosine creste imunitatea si de aceea se prescrie pentru tratarea acestui virus. Dupa doi ani de zile in care am luat regulat isoprinosine, mi-a iesit negativ testul HPV, deci la mine a functionat. Condyline-ul e foarte bun pentru negii genitali, eu am avut unul si mi-a trecut in doua saptamani.

emy91

acum 8 ani

Multumesc frumos Alina!!!

emy91

acum 8 ani

App in timpul acestui tratament pot sa imi continui viata sexuala???bineinteles protejat!astept raspuns!multumesc frumos!!!

emy91

acum 8 ani

O singura intrbare mai am daca nu te superi?! Ce mod de administrare ai avut la ISOPRINOSINE in acei 2 ani???Multumesc frumos!

alina.cristina

acum 8 ani

Da.. sigur ca poti, protejat bineinteles.

emy91

acum 8 ani

Multumesc frumos Alina!

alina.cristina

acum 8 ani

2 comprimate de 3 ori pe zi..terminam o cutie, faceam pauza de o luna, poate doua si incepeam din nou tratamentul

emy91

acum 8 ani

Am inteles!multumesc frumos!

Utilizator11605679919

acum 3 ani

Eu am făcut vaccinul Gardasil (se plătește -gratis se face numai pana la o anumită vârsta) după vaccin nu am mai avut probleme. L-am făcut la 32 de ani recomandat de doctora mea de la spitalul de boli infecțioase.

Daniela

acum 9 luni

Bună,esti ok,după vaccinul Gardasil?