Hpv barbati?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Alex cu 11 luni in urma.

Buna ziua,
In urma cu aproximativ 3 luni, am avut relatie sexuala neprotejata cu o tipa care ulterior m-a anuntat ca in urma unor analize a fost diagnosticata cu hpv 31,39,51,6,81,91.
Nu am simptom, dar totusi sunt speriat si nu stiu daca am luat si eu acest hpv.
Va multumesc

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Daca va faceti griji in legatura cu faptul ca ati putea fi infectat cu HPV, cel mai bine ar fi sa va adresati unui medic pentru a discuta despre optiunile de testare disponibile si despre riscul dumneavoastra de a dezvolta probleme legate de HPV.

Va recomandam sa va programati la un medic urolog: https://www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/infectia-cu-hpv-simptome-cauze-investigatii-si-tratament_18637