Hiv ?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de MarL cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Aseara am intretinut relatii sexuala cu o fata ( p***atuata ) de care se spune ca ar avea boli cu transmitere sexuala. Am aflat asta dupa actul sexual.
Intrebarea mea este: am facut sex cu prezervativ, dar era la inceputul ciclului menstrual si cand ne-am oprit am gasit putin sange pe prezervativ. Cand l-am dat jos m-am patat si pe mana putin iar apoi am atins penisul, e posibil sa ma fi infectat cu vreo ceva ?
Multumesc.

Raspunsuri (2)

ioio

acum 12 ani

stai linistit nu se intampla nimic dar data viitoare fi mai atent sanatatea ta e pe primul loc

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Bolile cu transmitere sexuala sunt infectii transmise prin contact sexual (normal, oral sau anal)(prin intermediul secretiilor ) , prin contact cu zona infectata, contactul cu obiecte infectate (ace, etc.) .exista riscul trasnmiterii unor boli ca: sifilisul, gonoreea,virusul HIV, trichomoniaza, candidoza, herpes, hepatita virala cu HVC (tip C)sau HVB(tip B).