Herpesul genital

Boli cu transmitere sexuala

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

acum 3 ani am fost diagnost cu condilomatoza. am luat isoprinosin pe cale bucala, tamponari in interior cu acid triclor acetic condilin. in 2 sapt am scapat de ea.

Raspunsuri (6)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

mi-au aparut in jurul vaginului de=o parte si de alta si inspre anus niste bubite mici ca niste cosuri tari..nedureroase..nu am usuturimi si nici secretii neobisnuite..acum cateva zile am facut febra insa s-a datorat unei raceli..oare am herpes?va rog ajutati-ma!

comentarii utilizatori

acum 16 ani

sunt casatorita de 3 ani, am un copil de 2 ani. dupa cateva luni de la nastere mi-au iesit leziuni herpetice. De unde l-am luat? Sotului meu nu i-a iesit nimic , a facut si analize la sange,i-au iesit negative. Nu stiu ce sa mai fac mi-e teama sa nu imbolnavesc si copilul.Oare m-a inselat sotul meu? Inainte cu 5 ani am avut un prieten, putea sa ma infecteze el si sa-mi iasa leziunile abea dupa 2- 3 ani? Nu mai am incredere in sotul meu.Stiu ca e o boala incurabila , ma afecteaza psihic ca nu exista tratament.Imi iese de multe ori pe an ,aproape in fiecare luna.Am luat acyclovir,isoprinosine, aloe vera, echinaceea,ginseng siberien si degeaba.Si impotriva veninului de scorpion s-a gasit antidotul, dar impotriva acestui virus nu se poate face nimic? E ca si cum as avea sida,care totusi nu se ia asa usor de pe proasoape,lenjerie...ca acest virus.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Azi am aflat ca am herpes genital.Se poate lua dupa capacul de wc?Acum pot sa transmit mai departe acest herpes?Astept raspuns pt ca sunt un pc speriata.Va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

de vro trei luni , de la ultimu meu contact sexual au parut in zona pubiana 5-10 cosuri , daca le stroc iese ceva albicios si sangereaza mai abundent, eu sunt in alta tara este posibil sa imi da ti un diagnostic daca am asa ceva sau este altceva , va rog din suflet

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Ma confrunt cu aceasta problema de ceva timp si as dori sa cunosc persoane care se afla in situatii similare pentru schimb de informatii.Adresa mea este [email protected]

Adina''s

acum 13 ani

Dragii mei,din pacate trebuie sa acceptam aceasta boala,am de 6 ani afectiunea,nu stiu de la cine si cum, am facut si un vaccin cantastim,sute de pastile aciclovir singurul care opreste evolutia,atentie nu vindeca si scheme de tratament tot cu aciclovir si DEGEABA. Cei care au ep recurente cunosc senzatia asa ca luati acilovir de 400 la 8 sau 12 ore,e bun si no-spa cu claritine dar seara si stiti ca aciclovirul e inactiv seara,luati doar ziua ca si asa dam banii degeaba....in rest merg si din aste gen ketonal. Astept si eu la randul meu noutati ceva,sanatate si no stress ca de aici e pb recurentelor.