Herpes

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Frumuselul cu 12 ani in urma.

Buna-seara!Imi cer scuze ca va deranjez iar.Eu am niste bubite ceva de genul pe limba si am fost la spitalul de dermato venerice si i-am spus domnului doctor ca mi-e frica sa nu fie un herpes genital.Mentionez ca la organele genitaale nu am nici o problema.Doctorul dermatolog potae sti daca este herpes genital sau trebuie sa fac anumite analize pentru ca mie doctorul mi-a zis ca nu este herpes genital ci sunt niste afte si am luat antibiotice si degeaba.Va multumesc.As putea vorbi cu dumneavoastra undeva pe privat?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

virusul herpes simplex poate fi depistat prin analiza probei recoltata din secretiile veziculare si prin detectarea anticorpilor din sange impotriva virusului herpes simplex.
incercati sa respectati tratamentul indicat de medicul dermatolog si refaceti consultul.