herpes recidivant?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de anne-marie27 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! In urma cu 8 luni m am sarutat cu un baiat si a2a zi mi a aparut o pata de dimensiunea unui ban pe barbie. era rosie si ustura usor.. peste cateva zile a facut crusta si arata ca o julitura... in timp mi a trecut... dar zona a ramas sensibila la frig.. din cand, in cand mai apare o pata usoara rosie, dar nu doare.
M am sarutat din nou cu baiatul respectiv de curand si a2a zi mi a aparut aceasta pata, tot in aceelasi loc.. este herpes recidivant? cum il pot trata sau ce pot face? il pot da altor baieti prin sarut? Ajutati-ma! Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul dermatolog pentru evaluare. Dupa descriere, leziunea nu pare a fi herpetica, de aceea, ar fi bine sa va vada medicul specialist.

anne-marie27

acum 10 ani

am fost la medic lunile trecute si mi a spus ca este din cauza stresului.. dar daca este din cauza asta de ce apare fix a2a zi dupa sarutul cu tipul asta?