Herpes genital?

Boli cu transmitere sexuala

Postata de MembruMobileApp1510985334 cu 6 ani in urma.

Buna! Acum ceva timp simteam arsuri si dureri groaznice in vagin. Prima data am crezut ca este vorba de o de o mica rana,care imi apare destul de des, din cauza ca sunt foarte uscata inauntru, si in timpul contactului sexul ma fortez.
Mai apoi am mers la medic la analize , si mi-au descoperit acest virus( herpes simplex tip 2).
Am facut tratament cu pastile aciclovir, am refacut analizele, au iesit bine.. dar mi-au spus ca in caz ca simt aceleasi simptome sa continui cu aciclovir crema.
Problema este ca herpesul meu este in interior..deci niciodata nu este destul de uscata zona.. si eu simt durerea incontinuu.. la fiecare contact sexul, la penetrare, ma doare exagerat. Cam ce pot face pt a ma trata?

P.s. precizez ca am contact sexual foarte des, dar intotdeauna cu prezervativ!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articole de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/uscaciunea-vaginala-cauze-si-tratament_9653
//sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/herpesul-genital_1338