herpes genital

Boli cu transmitere sexuala

Postata de userforum cu 12 ani in urma.

si eu am avut herpes genital si acum miau trecut bubutele alea ingrozitoare de vreo 2 saptamani ,as vrea sa va intreb daca fac sex neprotejat cu prietenul meu poate sa ia si el herpes sau nu?

Raspunsuri (4)

victoras

acum 12 ani

Bineinteles ca poate lua si el!!Faptul ca ti-au"trecut" bubtele alea ingrozitoare,nu inseamna ca te-ai si vindecat!!! Informeaza-te pe net ca pui niste intrebari de lasi omu'''' INTERZIS!!!! Herpesul NU ESTE VINDECABIL !!!!Atit doar ca in PAUZELE CRIZELOR dispar simptomele...Ai contactat boala si ramai cu ea ,pe vecie !!!!! Mare atentie la parteneri si partenere!!!! ASTA E MESAJUL MEU TUTUROR!!!!!!

Medic Epuran

acum 12 ani

Este foarte important de ştiut că oamenii contactează herpesul genital prin contactul sexual cu persoanele infectate care prezintă leziuni sau cu persoanele care nu mai au leziuni dar care continuă sa elimine virusul (cele mai multe persoane cu herpesuri genitale sunt asimptomatice sau au simptome şi semne minore). Concluzia este că nefolosind prezervativul există foarte mari şanse să transmiteţi prietenului d-vs prin contact sexual virusul Herpex Simplex de tipul II (cel ce determină apariţia herpesului genital)

Medic Epuran

acum 12 ani

Este foarte important de ştiut că oamenii contactează herpesul prin contactul sexual cu persoanele infectate care prezintă leziuni sau cu persoanele care nu mai au leziuni dar care continuă să elimine virusul (cele mai multe persoane cu herpesuri genitale sunt asimptomatice sau au simptome şi semne minore). Concluzia este că nefolosind prezervativul, puteţi transmite prietenului d-vs prin contact sexual virusul Herpes Simplex de tip II (virusul ce determină apariţia herpesului genital)

simona

acum 10 ani

pai si cand vrei un copil ce fac?"protejat"sigur nu:):(